Zespół

Do współpracy zapraszają:

Adam Piotrowski psycholog
Adam Piotrowski

Pracuję z osobami dorosłymi i młodzieżą (15+). Prowadzę też terapię par.

Pomogę Ci zrozumieć swoje ukryte schematy funkcjonowania w relacjach z ludźmi i tym samym odzyskać poczucie sprawstwa, osobistej skuteczności i spokoju. Wesprę w życiowym kryzysie (żałoba, rozpad relacji, problemy rodzinne itp.) i w trudnościach emocjonalnych. Jeśli doświadczasz lęku, dyskomfortu w kontaktach społecznych, braku satysfakcji w życiu codziennym i czujesz, że rzeczywistość stała się przytłaczająca, nie czekaj i przyjdź porozmawiać o tym, co się dzieje. Można to zmienić. W pracy indywidualnej dużą uwagę przykładam do emocjonalnego krajobrazu klienta, który z jednej strony wpływa na jego funkcjonowanie i decyzje tu i teraz, a zdrugiej strony wywołany jest między innymi przez osobiste narracje na temat siebie i swojej relacji ze światem. Takie całościowe podejście pozwala na pracę z pełnym doświadczeniem klienta, a nie jedynie wyizolowanym problemem, który nigdy nie istnieje w próżni.

Pracując z parami koncentruję się na zrozumieniu i świadomym doświadczeniu przez partnerów swoich dotychczas nieuświadomionych emocjonalnych schematów związanych z ich postrzeganiem i funkcjonowaniem w związku, które każde z partnerów wnosi do relacji. Dopiero na tym gruncie możliwe staje się ich przepracowanie i podjęcie dialogu, który zastąpi debatę i wzajemne oskarżenia. Zachęcam również i udostępniam narzędzia do tego, aby każdy z partnerów z moją pomocą przyjrzał się osobistej narracji na temat związku i miłości, którą stara się realizować, choć nie koniecznie ma tego świadomość.

Oprócz pracy terapeutycznej, zajmuję się profilaktyką i leczeniem wypalenia rodzicielskiego oraz wspieram rodziców w ich roli. Pracuję również coachingowo, rzetelnie pracując z osobami borykającymi się z perfekcjonizmem, obniżonym poczuciem wartości, wspierając zmianę stylu życia, budowanie zdrowych nawyków, lub pomagając w zmianie ścieżki kariery zawodowej.

Pracując z klientami indywidualnymi i parami, wykorzystuję dorobek Terapii Schematu, Racjonalnej Terapii Zachowania, Terapii Akceptacji i Zaangażowania oraz NVC (Porozumienie Bez Przemocy). Swoją pracę opieram wyłącznie na rzetelnej wiedzy, którą stale aktualizuję i doświadczeniu z kilku tysięcy godzin pracy psychologicznej. Doświadczenie w różnych obszarach pracy psychologicznej zdobywam od 2016 roku.

Wśród moich formalnych kwalifikacji znajdują się:
Psychologia Zmiany, studia magisterskie - Uniwersytet SWPS w Warszawie
Coaching i Mentoring, studia podyplomowe - Uniwersytet SWPS w Warszawie
Terapia Schematów - Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie
Racjonalna Terapia Zachowania - Pracownia RTZ Agnieszki Hottowy w Krakowie
Porozumienie Bez Przemocy - Akademia NVC w Warszawie
Akredytowany Ekspert Insights Discovery - Insights Polska w Łodzi
Narzędzia Gestalt w Pracy Coacha i Trenera - Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie

Agnieszka Osińska
dr Agnieszka Osińska

Moje zainteresowania psychologią wynikają z przekonania, iż spotkanie z każdym człowiekiem może stać się niezwykłą przygodą. Pragnę towarzyszyć ludziom w odkrywaniu przez nich drogi do zrozumienia własnych emocji i potrzeb, a w efekcie do poprawy jakości ich życia.

Szczególnie bliska jest mi praca z dziećmi i młodzieżą (10+). Posiadam na tym polu dwudziestoletnie doświadczenie. W pracy z rodzinami czerpię z podejścia Pozytywnej Dyscypliny i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Bardzo ważne są dla mnie: autentyczność, pełna akceptacja, uważność i empatia oraz budowanie bezpiecznej więzi. W swojej pracy łączę wiedzę psychologiczną z doświadczeniem zawodowym i prywatnym. Wspieram ludzi - dorosłych i dzieci - przede wszystkim w następujących obszarach:
- poradnictwo wychowawcze
- terapia pedagogiczna
- wypalenie rodzicielskie
- brak satysfakcji życiowej

Prywatnie cenię sobie aktywne spędzanie czasu, szczególnie w górach, w których znajduję spokój i inspirację. Jestem również instruktorką Nordic Walking.

Wierzę, że wspólnie możemy znaleźć sposób na odzyskanie równowagi, spokoju i szczęścia. To możliwe. Zapraszam do współpracy.