Pomoc w przywróceniu satysfakcji w życiu codziennym - Brodnica oraz online

Nie wszystko układa się tak, jakbyśmy tego chcieli i nie zawsze czujemy się tak, jak lubimy. Jeśli jednak zauważasz, że od dłuższego czasu problemy życia codziennego Cię przytłaczają, zamiast radości w lepszych chwilach pojawia się raczej ulga, źle myślisz o sobie i innych i już niewiele Cię cieszy i satysfakcjonuje, to warto sięgnąć po wsparcie, z którym wydostaniesz się z tego dołka.

Przedłużający się brak satysfakcji w życiu codziennym jest nie tylko trudny w przeżywaniu. Stanowi ryzyko rozwinięcia się różnego rodzaju zaburzeń (np. depresji) i szkodliwych zachowań (np. nadużywanie substancji psychoaktywnych), co nierzadko prowadzi do pogarszania się Twojej sytuacji i może spowodować poważny kryzys w życiu. Na szczęście można temu zapobiec i odzyskać naturalną radość życia. Potrzeba świadomie o to zadbać, a rzetelna pomoc psychologiczna jest tutaj skuteczna.

 

Zastosowanie psychologii w życiu codziennym

Wszystko co robisz, czego nie robisz, jak myślisz, co czujesz, na co zwracasz uwagę a czego nie dostrzegasz, to wybitnie psychologiczne tematy. Zastosowanie psychologii w życiu codziennym jest powszechne nawet wtedy, kiedy o tym nie wiesz. Właściwie każdy obszar Twojej aktywności jest mocno związany z psychologią.

Relacje osobiste i związki – to psychologia, np. Twój styl przywiązania, osobista opowieść o miłości, którą snujesz, sposób komunikacji, przekazy z domu rodzinnego.

Motywacja i wytrwałość w dążeniu do celów – to psychologia, np. umiejętność samokontroli, poczucie własnej skuteczności, umiejętności międzyludzkie, wiara w siebie.

Przekonania na temat Świata i ludzi – to psychologia, np. to, czy ludzi postrzegasz w kategorii zagrożeń czy okazji, ma kolosalny wpływ na to, gdzie jesteś, z kim jesteś i co z nimi robisz.

Stosunek do pracy i do pieniędzy – to psychologia, np. głębokie przekonania na swój temat, wdruki z domu rodzinnego, poczucie własnej wartości.

Szczęście i powodzenie – to psychologia, np. umiejętność stawiania granic, świadomość własnych wartości i potrzeb, poziom optymizmu, Twoja sieć społeczna, Twoje oczekiwania.

Aktywność i stosunek do własnego zdrowia – to psychologia, np. poczucie własnej sprawczości, radzenie sobie z oporem, neurobiologia, wsparcie społeczne, poczucie własnej wartości.

Psychologia w życiu codziennym człowieka obecna jest ciągle. Właśnie dlatego praca psychologiczna, jeśli decydujesz się na współpracę z profesjonalistą, jest tak skuteczna i przynosi poprawę w tak wielu obszarach Twojego życia.

 

Satysfakcja z życia codziennego – jak ją przywrócić?

Kluczowym miernikiem Twojego dobrostanu jest właśnie satysfakcja z życia codziennego. Jak ją przywrócić zależy od Twojej indywidualnej sytuacji i psychologicznych dyspozycji. W każdym przypadku, jest kluczowa dla Twojego dobrostanu, samopoczucia i decyzji, jakie podejmujesz.

Pracując ze mną, zwrócisz uwagę na następujące sfery swojego życia:

Związki międzyludzkie – nie tylko najbliższe relacje, również związki jakie masz ze społecznościami w których funkcjonujesz (lokalne, zawodowe, hobbystyczne i inne).

Wartości – na ile jesteś świadoma/-y swoich wartości i na ile honorujesz je na co dzień.

Stres – przyjrzymy się źródłom stresu i sprawdzimy jakie znaczenie mu nadajesz i jak go wykorzystujesz.

Styl bycia i życia – to szeroki obszar, wchodzący głęboko w sferę Twojej tożsamości i poczucia własnej wartości; to co dzieje się wokół Ciebie i jak na to reagujesz znajduje się właśnie tutaj.

Krajobraz emocjonalny – rozwiniesz samoświadomość i poprawisz kontakt ze sobą. Nauczysz się rozumieć emocje i odczytywać je jako ważne sygnały, dzięki czemu będziesz podejmować lepsze decyzje na racjonalnym poziomie.

Aktywność – to, gdzie kierujesz swoją aktywność, czas i energię jest kluczowe. W pracy ze mną przenosisz swoją fizyczną, emocjonalną i intelektualną aktywność z obszarów, na które nie masz wpływu w miejsca, gdzie Twój wpływ i odpowiedzialność są stuprocentowe.

Stan zdrowia – zarówno fizycznego jak i psychicznego. Zdarza się, że chroniczny brak satysfakcji z życia spowodowany jest zaburzeniami emocjonalnymi, zaburzeniami osobowości, albo chorobą. Wtedy też jesteś tu w dobrych rękach i otrzymasz skuteczną pomoc.

Jeśli chcesz, ale nie wiesz jak przywrócić radość życia, zapraszam Cię do skutecznej współpracy. Fot. Ryan Moreno / Unsplash